Tığ İşi Eşkenar Üçgen Motif

289,097 Görünteleme / / 0 Yorum

Bu eşkenar üçgen motifi örmek çok kolaydır ve artık iplerle örüp birleştirirseniz harika bir battaniye yapabilirsiniz. Üçgen motifi tek ip ile örebilir veya biraz hareketlilik katmak için birkaç turda bir ipin rengini değiştirebilirsiniz.

 

Örgü Eşkenar Üçgen Motif için Gerekli Malzemeler
  • İstenilen renkte örgü ipi
  • 4mm tığ

 

Eşkenar Üçgen Motifin Boyutu

Bu projede anlatılan motifin boyutu 12.5cm x 15cm'dir.

tığ işi örgü eşkenar üçgen motif

 

Notlar

Bu motif daire şeklinde turlayarak örülmüştür.

Bu projede kullanılan tığ işi örgü teknikleri; Zincir, Yarım sık iğne, Trabzan, İkili Trabzan, Üçlü trabzan, Dörtlü Trabzan,

Motifi örerken kullanılan tekniklerin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayınız.

 

Tığ İşi Örgü İle Eşkenar Üçgen Motif Yapılışı

İp ve tığ ile 4 zincir çekin ve ilk zincire yarım sık iğne ile birleştirerek halka oluşturun.

1. Tur :

4 zincir çekin. (1 dörtlü trabzan sayılır) Halkanın içine 1 üçlü trabzan, 1 trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 ikili trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 ikili trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 trabzan, 1 üçlü trabzan yapın. Başlangıçtaki 4 zincirin dördüncü zincirine yarım sık iğne ile birleştirin.

2. Tur :

4 zincir çekin. (1 dörtlü trabzan sayılır) Aynı ilmek boşluğuna 1 üçlü trabzan, 1 trabzan yapın. Sonraki 3 ilmeğe birer ikili trabzan yapın. Sonraki ilmek boşluğuna 1 trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 dörtlü trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 trabzan yapın. (Bu şekilde köşeler oluşturulur.) Son ilmeğe kadar 3 kere tekrarlayın. Başlangıçtaki 4 zincirin bulunduğu ilmek boşluğuna 1 trabzan, 1 üçlü trabzan yapın ve 4 zincirin dördüncü zincirine yarım sık iğne ile birleştirin. (24 ilmek)

3. Tur :

4 zincir çekin. (1 dörtlü trabzan sayılır) Aynı ilmek boşluğuna 1 üçlü trabzan, 1 trabzan yapın. Sonraki 7 ilmek boşluğunun her birine 1 ikili trabzan yapın. Sonraki ilmeğe 1 trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 dörtlü trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 trabzan yapın. Son ilmeğe kadar bu aşamaları 3 kere tekrarlayın. Başlangıçtaki 4 zincirin bulunduğu ilmek boşluğuna 1 trabzan, 1 üçlü trabzan yapın ve 4 zincirin dördüncü zincirine yarım sık iğne ile birleştirin. (36 ilmek)

4. Tur :

4 zincir çekin. (1 dörtlü trabzan sayılır) Aynı ilmek boşluğuna 1 üçlü trabzan, 1 trabzan yapın. Sonraki 11 ilmeğin her birine 1 ikili trabzan yapın. Sonraki ilmeğe 1 trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 dörtlü trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 trabzan yapın. Son ilmeğe kadar 3 kere tekrarlayın. Başlangıçtaki 4 zincirin bulunduğu ilmek boşluğuna 1 trabzan, 1 üçlü trabzan yapın ve 4 incirin dördüncü zincirine yarım sık iğne ile birleştirin. (48 ilmek)

5. Tur :

4 zincir çekin. (1 dörtlü trabzan sayılır) Aynı ilmek boşluğuna 1 üçlü trabzan, 1 trabzan yapın. Sonraki 15 ilmeğin her birine 1 ikili trabzan yapın. Sonraki ilmeğe 1 trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 dörtlü trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 trabzan yapın. Son ilmeğe kadar 3 kere tekrarlayın. Başlangıçtaki 4 zincirin bulunduğu ilmek boşluğuna 1 trabzan, 1 üçlü trabzan yapın ve 4 zincirin dördüncü zincirine yarım sık iğne ile birleştirin. (60 ilmek)

6. Tur :

4 zincir çekin. (1 dörtlü trabzan sayılır) Aynı ilmek boşluğuna 1 üçlü trabzan, 1 trabzan yapın. Sonraki 19 ilmeğin her birine 1 ikili trabzan yapın. Sonraki ilmeğe 1 trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 dörtlü trabzan, 1 üçlü trabzan, 1 trabzan yapın. Son ilmeğe kadar 3 kere tekrarlayın. Başlangıçtaki 4 zincirin bulunduğu ilmek boşluğuna 1 trabzan, 1 üçlü trabzan yapın ve 4 zincirin dördüncü zincirine yarım sık iğne ile birleştirin. (72 ilmek)

7. Tur :

1 zincir çekin. Sonraki köşede bulunan dörtlü trabzana kadar ki her ilmek boşluğuna 1 ikili trabzan yapın. Köşede bulunan dörtlü, trabzandaki ilmek boşluğuna 3 ikili trabzan yapın. 3 kere tekrarlayın. İlk çekilen zincire yarım sık iğne ile birleştirin. (78 ilmek)

 

Eşkenar Üçgen Motif Düzeni

Tığ işi örgü eşkenar üçgen motifini ördüğünüzde bir bütünlük yakalamak için düzen şemasını takip edin.

tığ işi örgü eşkenar üçgen motif desen düzeni

 

Desen Şeması

Tığ işi örgü eşkenar üçgen motifini örerken desen şemasındaki örgü diyagramlarını takip edin. Ayrıca bu örgü tekniklerinin nasıl yapıldığını öğrenmek için buraya tıklayınız.

tığ işi örgü eşkenar üçgen motif

 

tig-isi-eskenar-ucgen-motif-hobili.net.jpg Tığ İşi Motifler orgu, tigisimotifler Tığ İşi Eşkenar Üçgen Motif

Bu eşkenar üçgen motifi örmek çok kolaydır ve artık iplerle örüp birleştirirseniz harika bir battaniye yapabilirsiniz.

Yatay Geniş Block by Block Crochet 2021
KATEGORİLER:   Tığ İşi Motifler
Geri   
 
EVA Kağıdından Çiçek Bardak Altlığı
EVA Kağıdından Çiçekli Parti Maskesi
EVA Kağıdından Çiçek Fotoğraf Çerçevesi
EVA Kağıdından Lolipop Şeker
EVA Kağıdından Tavuk Buzdolabı Süsü
EVA Kağıdından Arı Buzdolabı Süsü
Tığ İşi Eşkenar Üçgen Motif
Tığ İşi Baklava Dilimli Kare Motif